DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

V prvom čítaní Obyčajní ľudia ani pán Matovič nehlasovali proti, hlasovali za. Ten zákon je ten istý. Ani nevystúpili a nepovedali, že dobre, my to pustíme do druhého čítania, ale chceme mať rokovania o zmenách.

Pavol Paška vs. Béla Bugár - 07.02.2011
Pravda

Pri hlasovaní o doplnení zákona o štátnom občianstve na 8. schôdzi NR SR dňa 5. novembra 2010 hlasoval poslanec Igor Matovič za. Rovnako hlasovali aj ďalší traja poslanci zo združenia Obyčajní ľudia.

"Na februárovej schôdzi predložíme pozmeňujúci zákon ku koaličnej novele zákona o štátnom občianstve," povedal Igor Matovič až o mesiac a pol 24. januára 2011. Ak by tento pozmeňujúci návrh neprešiel, Obyčajní ľudia podľa Matoviča koaličnú novelu zákona o štátnom občianstve nepodporia.

Matovič sa 2. februára 2011 vyjadril, že podporí novelu zákona o štátnom občianstve, ktorú do parlamentu predložili poslanci za Smer.

Po vyjadreniach, že pozmeňujúci návrh nakoniec nepredloží sa 8. februára 2011 Matovič vyjadril, že ho predloží vďaka poslancom Smeru, ktorí sa mu pod iniciatívu podpísali.

V samotnej rozprave po hlasovaní o doplnení zákona o štátnom občianstve v novembri 2010 sa nikto z Obyčajných ľudí k návrhu novely zákona nevyjadril negatívne.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error