DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Do tej správy nemôžte dať, že no dobre, ale my chceme vedieť aj o veciach, ktoré, ktoré neboli vyšetrené, ktoré boli zmenené a tak ďalej. Dobre viete, že správu berie Národná rada na vedomie, keď ju neberie na vedomie aj vtedy je správou, dovidenia.

07.02.2011
Neoveriteľné

takmer kompletný prepis:

Robert FICO, podpredseda NR SR /Smer-SD/

Ja na vašu otázku odpoviem. Pán Trnka robil dobre svoju prácu, robil ju veľmi dobre a pýtam sa ako to je možné pán redaktor, že na jeseň minulého roku bola v parlamente správa o generálnej prokuratúre a prakticky všetci predstavitelia vládnej koalície zahlasovali za túto správu, čím vlastne povedali, že pán Trnka dobre vykonával svoju prácu. Čo sa stalo medzi októbrom, novembrom 2010 a januárom 2011, že sú také obrovské rozdiely? Trnka dobre robil svoju prácu a keby bol znovu zvolený na generálneho prokurátora, tak je to určite dobrý generálny prokurátora. 

Béla BUGÁR, podpredseda NR SR /Most-Híd/

Ja si myslím, že práve to bola dobrá vizitka, takto sa nerobí ani vtedy alebo nevystupuje sa ani vtedy, keď už všetko je stratené preňho. To je jedna vec. Druhá vec, no samozrejme, je veľa správ v parlamente aj napríklad o tom, čo urobila generálna prokuratúra, ale vy tu správu beriete na vedomie, nebrať na vedomie, môžme a čo sme s tým urobili? Do tej správy nemôžte dať, že no dobre, ale my chceme vedieť aj o veciach, ktoré, ktoré neboli vyšetrené, ktoré boli zmenené a tak ďalej. Dobre viete, že správu berie Národná rada na vedomie, keď ju neberie na vedomie aj vtedy je správou, dovidenia. 
 
Matej ale pri tom prepise mam pocit, ze Bugar ked hovori o "veciach, ktore neboli vysetrene, ktore boli zmenene a tak dalej" tak nehovori o tej sprave, ale o tom, co sprava o generalnej prokurature neobsahuje... Myslim, ze Bugar sa iba dost komplikovane vyjadril a (aspon podla mna) nehovoril, ze ta sprava bola zmenena.. Skor si myslim, ze mu v tej sprave chybaju veci, ktore sa nevysetrili. A v takom pripade pri tomto vyroku nemamo co overovat...

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error