DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Pýtam sa prečo keď Národná rada, tak isto ste dlho v parlamente ako ja, prečo keď Národná rada Slovenskej republiky bola schopná dohodnúť sa pri pánovi Hanzelovi, pri pánovi Trnkovi, pri pánovi Trnkovi, ak si dobre pamätám bola široká politická dohoda všetkých politických subjektov.

07.02.2011
Nepravda

Za D. Trnku hlasovalo v tajnej voľbe 84 poslancov. Podľa kuloárnych informácií hlasovali za D. Trnku všetky poslanecké kluby okrem ĽS-HZDS a SDKÚ. Poslanci týchto dvoch strán zrejme hlasovali za J. Bernáta (šéfa Úradu špeciálneho prokurátora), ktorý získal 58 hlasov. Bernáta navrhol poslanec ĽS-HZDS T. Cabaj.

ČTK k voľbe Hanzela za GP 19.januára.1999 napísala (nie je dostupné online pozn.):

"V čele Generální prokuratury Slovenské republiky stane od 1. února Milan Hanzel, někdejší ministr spravedlnosti ve vládě Jozefa Moravčíka z roku 1994. Návrh vládních stran na Hanzelovo jmenování včera v tajném hlasování podpořilo 78 poslanců 150členné slovenské sněmovny. Hanzel nahradí Michala Vaľa, který se po dohodě s vládou sám vzdal funkce k 31. lednu. Vláda premiéra Dzurindy se od nástupu netajila snahou o výměnu v čele prokuratury s odůvodněním, že Vaľo bránil šetření politicky citlivých případů."

Dátum zverejnenia analýzy: 06.02.2011
success
error