DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Hovoril tu o ekonomických dôvodoch pán minister. Ale jedno z prvých rozhodnutí bolo odstránenie šéfa spravodajstva Slovenskej televízie.

Marek Madaric vs. Daniel Krajcer - 31.01.2011
Pravda

Prinášame chronologizáciu niektorých udalostí, ktoré sa udiali v STV po jej zlúčení s SRo, tak ako s nimi prišiel portál mediálne.sk:

1. januára 2011, sa na základe prijatia nového zákona, skončilo funkčné obdobie generálnemu riaditeľovi STV Š. Nižňanskému. RTS dočasne povedie bývalá riaditeľka SRo M. Zemková.

3. januára menovala M. Zemková do funkcie nového dočasného generálneho riaditeľa STV Ľ. Machaja, ktorý dovtedy pracoval ako programový riaditeľ rozhlasu.

5. januára televízia oznámila, že J. Šmihula skončil vo funkcii šéfredaktora Hlavnej redakcie spravodajstva a publicistiky. Dočasný generálny riaditeľ Ľ. Machaj už pri nástupe povedal, že so spravodajstvom STV nie je spokojný. "Spravodajstvo STV dlhodobo vykazuje stagnáciu vo výbere tém, v spôsobe spracovania, bol by som rád, ak by bolo modernejšie dynamickejšie, akceptovanejšie širším diváckym zázemím," uviedol.

7. januára sa objavila informácia, že J. Šmihulu nahradí A. Sámelová, ktorá bola dovtedy riaditeľkou Centra spravodajstva SRo.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error