DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

A ukáže sa čo je to chyba v tom prípade, lebo si uvedomte, že dnes máme 123 úsekov diaľnic naplánovaných so stavebnými povoleniami, kde existujú takéto pozemky, ktoré nie sú vyvlastnené. Ak ste teda takí puristi som zvedavý, či pán minister Figeľ zruší stavebné povolenia na týchto 123 kilometroch, lebo tam smerovala opatrenia vláda Roberta Fica, aby sme mohli stavať.

Marek Madaric vs. Daniel Krajcer - 31.01.2011
Neoveriteľné

Exminister dopravy sa síce 27. januára 2011 pre TASR vyjadril: "Rešpektujem rozhodnutie Ústavného súdu SR, myslím si však, že bez uplatnenia tohto zákona by nebolo možné postaviť 140 km diaľnic a rýchlostných ciest a nechať súčasnej vláde rozostavaných 80 km a tiež nechať súčasnej vláde stavebné povolenia na nezačatých stavbách v rozsahu 123 km diaľnic a rýchlostných ciest.

Vláda zastavila výstavbu diaľnic a na základe podnetu súčasných koaličných poslancov bude musieť zastaviť aj prípravu diaľnic a rýchlostných ciest, alebo bude musieť pripraviť novelu zákona, ktorá bude odobrená Ústavným súdom SR a zároveň zrýchli procesy stavebného konania."


Nepodarilo sa nám však dohľadať nejaký iným zdroj, ktorý by toto tvrdenie potvrdil.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error