DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Koalícia nám dala prísľúb, že naše body dostane do programového vyhlásenia vlády, áno, do programového vyhlásenia vlády pri najbližšej aktualizácii. Hneď na druhý deň v podstate tento prísľub zo strany koalície bol dementovaný, lebo vlastne nie je to možné aktualizovať.

Igor Matovic - 31.01.2011
Zavádzajúce

TASR a SITA uviedli k dohode Sulíka a Matovica 2. augusta 2010:

"Obycajní ludia podpisom dohody so SaS dosiahli, že podporu pre svoje návrhy budú hladat v koalícii. Matovic tvrdí, že dali SaS aj záväzok, že do konca roka Obycajní ludia nevytvoria samostatnú stranu."Ten príslub je taký, že aspon raz do roka by mala byt tá aktualizácia," povedal po podpísaní dohody medzi stranou Sloboda a Solidarita a obcianskym hnutím Obycajní ludia Igor Matovic, poslanec parlamentu za SaS a predstavitel Obycajných ludí."

R. Sulík na túto tému povedal: "To znamená, že vynaložím maximálne úsilie pri ich presadzovaní v rámci koalície a pri najbližšej aktualizácii vládneho programu ich predložím na jeho doplnenie. Tento príslub nahrádza pôvodnú dohodu v tejto veci s obcianskym hnutím Obycajní ludia, ktorú sa, bohužial, nepodarilo naplnit." 

HN uvádzajú: "I. Radicová  tvrdí, že vládny program sa pri vyhodnocovaní bude dat doplnit. 'Toto je príležitost na to, aby jednotlivé politické strany dávali návrhy, co ešte považujú za velmi dôležité.'"

Jediná strana, ktorá odmietal budúcu aktualizáciu programu je KDH. Tí, ktorí Matovicovi príslub dali, ho nijako nedementovali.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error