DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Ani to SAS nie je také čisté čo sa týka Bratislavy, pán Krajcer. Pretože si pamätáme a nikto to nepripomína vehementne z vašej strany, že pán Sulík, keď bol predseda predstavenstva bratislavského podniku Olo, tak sám sebe predal pozemok, ktorý o nejakého pol roka tá spoločnosť predala so ziskom desiatok miliónov. Tam bolo veľmi silné podozrenie. A ja, keby som ako minister sám sebe predal pozemok ministerstva kultúry, asi by to nebolo celkom v poriadku.

Marek Madaric vs. Daniel Krajcer - 31.01.2011
Zavádzajúce

R. Sulík bol v období od mája 2004 do marca 2006 riaditeľom bratislavského podniku Odvoz a likvidácia odpadu, a.s (OLO). V tomto období táto firma odpredala niekoľko pozemkov. Ako informuje sme.sk "v roku 2005 totiž firma OLO, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou mesta Bratislava, predala 1,7 hektára pozemkov firme FaxCopy za 44,5 milióna korún, čo je 2618 korún za štvorcový meter... FaxCopy totiž predala časť pozemkov vo Vajnoroch dvom iným firmám, ktoré ich neskôr predali ďalšej spoločnosti za 86,6 milióna korún." Zisk niekoľkých desiatok miliónov sa tam teda nájsť dá.

Ako aj sám Sulík uvádza na svojej stránke, vo firme FaxCopy mal v tej dobe 48 percentný podiel. Na predaj ale bola vyhlásená verejná súťaž, do ktorej sa prihlásilo 18 záujemcov a FaxCopy ponúklo najvyššiu sumu - to už exminister zabudol spomenúť. 

Ak by minister predal svojej firme sám podniky (minister nemôže byť vlastníkom firmy v tom zmysle, ako bol Sulík v OLO), mohlo by to vytvárať otázky. Maďarič sa ale snaží neuvádzať informácie, ktoré "problémovosť" konanie Sulíka podkopávajú.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error