SMER-SD
Ten istý pán Dzurinda a pani Radičová, keď je tu taký zákon mediálny, ktorý charakterizuje celá Európa takým spôsobom, akým charakterizuje, tak zrazu pod tlakom, pod tlakom povedia, že no máme nejaké otázniky.
Pravda.sk ponúka vyjadrenie premiérkinho hovorcu R. Bata zo 7. januára 2011, ktorý tlmocí stanovisko Radicovej k madarskému mediálnemu zákonu: "Nemlcali sme. Ked predsednícka vlády dostala takú otázku, odpovedala. Už minulý týžden sa vyjadrila, že ten zákon nepovažuje za štastný. Naozaj vzbudzuje velké otázniky, ci je v súlade so zásadami európskej demokratickej tlace a hodnotami únie. Slobodu tlace pokladáme za velmi dôležitú, je to pilier demokracie."
Minister zahranicných vecí M. Dzurinda vyjadril preferenciu problematické body zákona konzultovat priamo s madarskou stranou. Agentúra SITA: "'My sme sa s madarskou stranou dohodli, že si odkazy nebudeme posielat cez médiá, ale minister zahranicných vecí Mikuláš Dzurinda mieni túto otázku prekonzultovat so svojím madarským partnerom už budúci týžden v Budapešti na zasadnutí rady,' vyhlásil pre agentúru SITA hovorca slovenského rezortu diplomacie Luboš Schwarzbacher."
Podla jedného z ostatných vyjadrení Dzurindu, kedy uviedol, že "nový madarský mediálny zákon nie je demokratický pre likvidacné pokuty a tiež pre vytvorenie inštitúcii dozorujúcich médiá" sa však dá hovorit skôr o tom, že aj slovenská diplomacia priostrila svoje vyjadrenia smerom k Madarsku, už nad rovinu toho, co uvádza Madaric. Stále ale platí, že sa tak nestalo oficiálnou cestou.