SMER-SD
Jediný azda v tomto európskom demokratickom priestore, kto mlčí a ešte sa tým chváli, to je vláda SR, to je pán minister zahraničných vecí Dzurinda, pani premiérka Radičová.
Žiadne oficiálne vyhlásenie vlády, ministra zahranicných vecí Dzurindu ani premiérky Radicovej k madarskému mediálnemu zákonu sa nám nájst nepodarilo.
Ako informuje agentúra SITA, 7. januára 2011 "Dzurinda odmietol, že vláda premiérky Ivety Radicovej zatvára oci pred dianím vo svete a v okolitých krajinách a citoval z predvianocného stanoviska premiérky, v ktorom hodnotí madarský tlacový zákon. 'Madarský mediálny zákon vzbudzuje otázniky o jeho súlade s demokratickými princípmi slobody tlace v Európskej únii,' precítal šéf diplomacie z premiérkinho stanoviska."
Pravda.sk ponúka aj vyjadrenie premiérkinho hovorcu R. Bata zo 7. januára 2011: "Nemlcali sme. Ked predsednícka vlády dostala takú otázku, odpovedala. Už minulý týžden sa vyjadrila, že ten zákon nepovažuje za štastný. Naozaj vzbudzuje velké otázniky, ci je v súlade so zásadami európskej demokratickej tlace a hodnotami únie. Slobodu tlace pokladáme za velmi dôležitú, je to pilier demokracie. (...) Uznal však, že toto stanovisko Radicová prezentovala len pred médiami, nie oficiálne na medzinárodnej úrovni."
Podla jedného z ostatných vyjadrení Dzurindu, kedy uviedol, že "nový madarský mediálny zákon nie je demokratický pre likvidacné pokuty a tiež pre vytvorenie inštitúcii dozorujúcich médiá" sa však dá hovorit skôr o tom, že aj slovenská diplomacia priostrila svoje vyjadrenia smerom k Madarsku, už nad rovinu toho, co uvádza Madaric. Stále ale platí, že sa tak nestalo oficiálnou cestou.