DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Anna Belousovová

Nestraníci

Ak chcete otvorene, ja poviem, že pre mňa bola hlbokým šokom posledná kauza, takzvaný Gemerský mlyn, pretože skutočne o tom čo urobili nominanti, nie SNS, to boli nominanti Slotu. O nich nerozhodovalo, že budú vo fonde národného majetku, nijaké grémium, nijaký politický orgán.

Anna Belousovová vs. Igor Matovic - 24.01.2011
Neoveriteľné

Denník SME prišiel s informáciou, že bývalý členovia výkonného výboru Fondu národného majetku, ktorých vymenovala koalícia Smeru, HZDS a SNS, pripravili štát o 4,8 milióna eur. Tí totiž 20. júla 2010, už po parlamentných voľbách, schválili mimosúdnu dohodu s podnikom Gemerský mlyn, napriek tomu, že Fond mesiac pred tým vyhral s podnikom súdny spor na prvom stupni. Návrh na odoslanie tejto sumy podal na výkonný výbor J. Valo, nominant SNS, a to aj napriek tomu, že samotný právnik FNM dohodu uzavrieť neodporúčal. Vtedajší predseda výkonného výboru FNM M. Kocourek prípad odmietol komentovať. Na hlasovaní vraj nebol, pretože bol na dovolenke.

Nepodarilo sa nám však zistiť, či sa jednalo o priameho nominanta J. Slotu ako spomína A. Belousovová.Dátum zverejnenia analýzy: 23.01.2011
success
error