DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Ak raz je firma, ktorá má doplatok, ak dneska robí to isté bez doplatku, tak štát platí to isté, to znamená to, za čo za pacienta platí, platí vlastne poisťovňa a p Všeobecnej zdravotnej poisťovni najväčšie peniaze dáva štát, je to to isté. Jediné, kto nebude platiť je, že pacient nebude platiť doplatok, ale v prípade, že tá firma GSK, o ktorej sa tu hovorí už bola s touto vakcínou na trhu je jasné, že by ľudia platili bez doplatku jej vakcínu a preto aby, aby umožnil vrátiť firmu Pfizer do hry naspäť, aby aj jej vakcína sa mohla kupovať,

Radoslav Procházka vs. Robert Kalinák - 24.01.2011
Neoveriteľné

pre vysvetlenie - najskôr bola na trhu očkovacia látka od firmy Pfizer, až potom od GSK a šlo o to, že teraz sú obe bez doplatku, hoci tá od Pfizeru mala byť po uvedení konkurenčnej od GSK s doplatkom, ale vďaka ministerskej výnimke nie je, takže "Overiť či doplatok za obe vakcíny je po zavedení vakcíny od pfizeru rovnaký, to je veľmi dôležité." je irelevantné. A nie je vôbec jasné, o čo Kaliňákovi ide, preto dávam, že je to neoveriteľné.


Podľa Zoznamu liečiv a liekov plne uhrádzaných alebo čiastočne uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia platného od 1. januára 2011 je na vakcínu Synflorix od spoločnosti GSK doplatok od 0,00 do 3,35 eura v závislosti od druhu balenia a na vakcínu Prevenar firmy Pfizer od 0,00 do 4,51 eura (za väčšie balenia nie je doplatok). Podľa zoznamu platného predtým, bol doplatok za Prevenar aj Synflorix 0,00 eur.

Dátum zverejnenia analýzy: 23.01.2011
success
error