DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

Konal podobne a zároveň odlišne ako váš minister Richard Raši dva roky dozadu v decembri 2008. Ja vám dám rozhodnutie, ktoré môžete konzultovať s vašimi košickými priateľmi, pretože je o vakcíne a o firme GSK, jedinej, o 1,6 milióna drahšej než dnešný stav a o monopole.

Robert Fico vs. Jan Figel - 17.01.2011
Nepravda

K tejto kauze sme nenašli nič ani na stránke min. zdravotníctva ani na stránke GSK a ani v mediách. Z dostupných informácií nič nenasvedčuje, že by sa jednalo o podobnú kauzu.

Jediná medializovaná informácia v súvislosti s údajnou kauzou "Raši" je reakcia samotného Rašiho po vysielaní relácie v ktorej uvádza, že vakcína Infanrix Polio bola do tohto zoznamu zaradená absolútne štandardným postupom, pričom vakcína Infanrix Polio je navyše jedinou možnou vakcínou v rámci povinného očkovania proti detskej obrne, čiernemu kašľu, tetanu a záškrtu. Na záver uviedol, že on ani jeho brat nikdy nepracovali vo firme GlaxoSmithKline Slovakia.

Vzhľadom na absenciu iných dôkazov, nemáme dôvod Richardovi Rašimu neveriť a prípad sa nejaví v ničom podobný. Raši ani jeho brat v GSK nikdy nepracovali, na rozdiel od Uhliarika a jeho brata vo firme Pfizer.  Ak má minister dopravy Jan Figeľ iné informácie, mal by ich verejnosti predstaviť.

Dátum zverejnenia analýzy: 16.01.2011
success
error