DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

To sa mám spýtať podobne na vášho brata na R1? Ktorý profituje z veľmi vysokých investícií na ceste a bude samozrejme naďalej.

Robert Fico vs. Jan Figel - 17.01.2011
Pravda

Denník SME prišiel ešte koncom mája 2010 s informáciou, že firma brata R. Fica sa podieľa na výstavbe rýchlostnej cesty R1. Majiteľmi firmy HF STEEL, s.r.o. sú Ladislav Fico a Štefan Herman. Firma pracuje na západnej časti PPP projekt s košickou firmou Ocekon. "Ide o zmluvných partnerov jednej z našich dodávateľských firiem pre jeden konkrétny objekt na stavbe Nitra, západ - Selenec," povedala vedúca komunikácie Granvia Construction Lenka Kubejová.

"Granvia Construction, hlavný zhotoviteľ stavebných prác stavby R1 nemá zmluvu ani s HF Steel ani s firmou Ocekon. Peniaze vraj idú ešte cez jedného dodávateľa, avšak jeho meno a ani sumu, ktorú HF Steel zarobi, Kubejová neprezradila. "Finančné a obchodné podmienky sú plne v kompetencii našich subdodávateľov a ich zmluvných partnerov," povedala Kubejová."

R. Fico ešte v marci cez tlačový odbor Úradu vlády vyhlásil, že "ani HF Steel, ani HFK Group neparticipujú na žiadnych dodávkach spojených s PPP projektmi."

Dátum zverejnenia analýzy: 16.01.2011
success
error