DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Nemôžete na jednej strane hovoriť o Slovensku ako o sociálnom trhovom hospodárstve a pritom umožníte deň pred komunálnymi voľbami pán minister, že vaši ľudia z KDH sprivatizovali Vodárňu Bratislava.

Robert Fico vs. Jan Figel - 17.01.2011
Pravda

Dostupné informácie nasvedčujú tomu, že ľudia z KDH sa podieľali na privatizácii BA vodární, pričom hlavné aktivity ohľadne privatizácie sa konali krátko pred komunálnymi voľbami.

Hospodárske noviny píšu: "Vodárne tesne pred komunálnymi voľbami nepriamo predali časť svojho majetku za 7 miliónov eur (210 miliónov korún). Profitovať by z toho mala finančná skupina Penta. Tá transakciu financovala cez svoju Privat banku. Stalo sa to bez súhlasu a vedomia mestských poslancov. Mesto zo 7 miliónov eur nezíska ani cent. Vodárne totiž nepredávali svoj majetok priamo, ale cez zvýšenie kapitálu vo svojej dcérskej firme. Jednoducho, investor potichu vstúpil do vodární a do "svojej" firmy vložil 7 miliónov eur. Bez riadnej verejnej súťaže, bez súhlasu mesta ako väčšinového akcionára... O celom obchode rozhodovalo len vedenie vodární, dosadené Ďurkovským, ktorý to "predbežne odsúhlasil"".

"Poslanci mesta aj nový primátor Bratislavy Ftáčnik sa o "zmenách" dozvedeli z novín. Ďurkovský obvinenia odmieta - vraj sa nepredával majetok mesta, ale majetok vodární."

Dátum zverejnenia analýzy: 16.01.2011
success
error