DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Áno, mali sme prvý rok, ktorý bol problémový. Práve preto sme reagovali. Urobili sme zákon, za ktorý ste nehlasovali. Urobili sme zákon, ktorý ste nepodporili napriek tomu, že tam bolo 27 pozmeňovacích návrhov z radov opozície.

R. Kalinák vs. D. Lipšic - 10.01.2011
Nepravda

Exminister pravdepodobne hovorí o návrhu zákona, ktorý bol schválený 3.7.2008 (neskôr vrátený prezidentom a opätovne už neschválený). Podobný argument totiž použil v online diskusii na webe TA3 v deň jeho schválenia, teda 3.7. Tam už ale hovorí len o 25 pozmeňujúcich návrhoch:

"Čo hovoríte na to, že opozícia za cestný zákon nehlasovala, iba sa zdržala?"

Minister vnútra SR Robert Kaliňák

03.07.2008, 20:59:41
"Som sklamaný, do zákona sme zapracovali viac ako 25 pozmeňujúcich návrhov opozície a preto si myslím, že opäť zvíťazila politika nad záujmom o bezpečnosť občana."


Podľa výpisu hlasovaní k tomuto návrhu zákona sa v procese jeho schvaľovania hlasovalo o 26 pozmeňujúcich návrhov z rozpravy (ďalšie boli predložené na rokovaní výborov). Z týchto 26 hlasovaní sa 21 týkalo návrhov opozície, z toho boli schválené spolu len tri opozičné návrhy.

V obdobnom prípade s dnes už platným cestným zákonom to bolo deväť hlasovaní, z toho šesť o opozičných návrhoch, neprešiel ani jeden.

Dátum zverejnenia analýzy: 09.01.2011
success
error