DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Lipšic

Nová väčšina

Aby tiež ani v doprave nemal nikto pocit, že tým, že má dobrého kamaráta, aby napríklad nejaká mladá celebrita, ako napríklad pán Rozin. Tým, že má krajského policajného šéfa v aute, že nemusí dýchať, že nemusí mať dychovú skúšku, že mu nezoberú vodičák.

R. Kalinák vs. D. Lipšic - 10.01.2011
Pravda

Celú situáciu z februára 2010 popisuje napríklad SME: "Bývalý bratislavský krajský policajný riaditeľ Pavel Brath sa vraj osobne snažil ututlať dopravný priestupok syna vplyvného podnikateľa Alexandra Rozina. V najnovšom vydaní to napísal týždenník Plus 7 dní. Rozina mladšieho začiatkom roka policajná hliadka prichytila v luxusnom aute bez vodičského preukazu. Brath, ktorý cestoval s ním, sa vraj snažil policajtov presvedčiť, aby túto záležitosť neriešili. Bývalý policajný funkcionár to poprel.
Podobne aj Plus jeden deň: "Mladého Rozina zastavila ešte vo februári 2010 na jeho luxusnom Porsche Cayenne policajná hliadka. Na okraji Banskej Bystrice nepredložil policajtom doklady a odmietol fúkať. Jeho spolujazdcom nebol nik iný ako vtedajší bratislavský krajský policajný riaditeľ Pavel Brath. Ten sa pokúšal kolegov presvedčiť, že sa nič vážne nestalo a dokonca aj telefonoval banskobystrickému krajskému policajnému riaditeľovi."

Dátum zverejnenia analýzy: 09.01.2011
success
error