DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Dôležité je to, že pred dvoma rokmi ste povedali, že hlavou drogového, drogovej scény na Slovensku je Baki Sadiky. Jeho gang sme rozložili, zadržali sme 12 kilogramov heroínu, čo bola najväčšia historická dodávka, alebo vlastne objem heroínu na Slovensku, jeho gang sme rozložili

R. Kalinák vs. D. Lipšic - 10.01.2011
Pravda

Podľa portálu ta3.com: "Policajti rozbili na východe Slovenska drogový gang a zadržali rekordné množstvo heroínu. Až 12 kilogramov tejto drogy zaistili počas akcie v okresoch Poprad a Kežmarok. Zadržali pritom 3 osoby. Nie je vylúčené, že za touto skupinou stojí údajný drgový bos Baki Sadiki."
Plus Jeden deň k tomu neskôr napísal: "V septembri 2008 policajti zhabali pod Vysokými Tatrami, kde Sadiki žil so svojou rodinou a podnikal, 10 kilogramov heroínu najmenej za 3,35 milióna eur. Baki Sadiki spolu s ďalšími obvinenými podľa prokuratúry všetko riadil. Heroín a jeho balenie zabezpečoval v Turecku. Informácie, na základe ktorých polícia Sadikiho obvinila, získali od jedného z členov gangu po tom, čo ho zadržali. Vo väzbe je aj ďalší Slovák, ostatní sú cudzinci. Obvinení sú zatiaľ štyria, keďže dvoch ďalších údajných členov gangu poznajú len podľa prezývok. „Baki S. je trestne stíhaný od 16. februára 2010,“ povedal riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky. Bakiho Sadikiho obvinili z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu až doživotný trest."

Dátum zverejnenia analýzy: 09.01.2011
success
error