DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

Ja vám to budem ilustrovať ešte na jednej medzinárodnej analýze. Volá sa The Global Competitivenes Report a je to veľmi uznávaný, uznávaná správa, analýza Svetovej banky. Čo sa týka korupcie vlády, vládnych úradníkov a klientelizmu vládnych úradníkov, tak tu sa Slovensko nachádza na nelichotivom 127. mieste zo 133 hodnotených krajín. Za nami je už len, sú už len krajiny ako Filipíny, Paraguaj, Argentína, Bolívia, Venezuela a Dominikánska republika.

Ivan Mikloš vs. Vladimír Meciar - 27.12.2010
Pravda

Mikloš si z hodnotenia SR vybral ten najhorší údaj z celkového hodnotenia Slovenska (.pdf). 127 miesto nám správa Svetového ekonomického fóra (nie Svetovej Banky) pripisuje v kategórii „Favoritism in decisions of government officials“, čo je súčasť Inštitucionálneho piliera hodnotenia, ku ktorému sa v správe píše:

„The role of institutions goes beyond the legal framework. Government attitudes toward markets and freedoms, and the efficiency of its operations, are also very important: excessive bureaucracy and red tape,6 overregulation, corruption, dishonesty in dealing with public contracts, lack of transparency and trustworthiness, and the political dependence of the judicial system impose significant economic costs to businesses and slow the process of economic development.7.“ 

Mikloš správne uvádza aj to, ktoré krajiny za Slovenskom nasledujú (.pdf), dokonca aj v rovnakom poradí.

Dátum zverejnenia analýzy: 11.04.2010
success
error