DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

...žiaľ musím povedať, že na realizáciu tohto projektu som potom nenašiel podporu vo vtedajšej koalícii, HZDS nechcelo podporiť určité zmeny, takže sa to bohužiaľ nepodarilo.

24.12.2010
Pravda

Minister kultúry Marek Maďarič 15. apríla 2009 po rokovaní vlády potvrdil agentúre SITA informáciu, že projekt spoločného mediálneho komplexu za takmer 150 miliónov eur, je zastavený. Mediálny komplex mal pomôcť stabilizovať ekonomickú situáciu verejnoprávnych médií. Dôvodom zastavenia projektu mal byť podľa ministra odmietavý postoj HZDS a tiež finančná kríza. Strana Vladimíra Mečiara už 29. októbra 2007 prišla s vyhlásením, že strana nesúhlasí so stavbou nového verejnoprávneho komplexu pri novostavbe Slovenského národného divadla.

"Veľkosť zastavanej plochy (v navrhovanom areáli, pozn. red.) nevytvára podmienky na presťahovanie písomných, obrazových a zvukových archívov ako aj umiestnenie prenosovej techniky, skladov kostýmov, nábytku a rekvizít. Z STV sa tak môže stať len vysielacia televízia, keďže nebude mať k dispozícií veľké štúdiá pre dramatickú tvorbu." píše sa vo vyhlásení.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2010
success
error