DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Iveta Radičová

SDKÚ-DS

Pán minister (Miškov, pozn.) na ostatnom zasadnutí vlády predložil celý zoznam personálnych výmen aj návrh, dokonca pred tým na koaličnú radu, aby koaličná rada odobrila takéto zmeny. Nemusela, pretože je to v jeho kompetencii, ale aby nevznikli nejaké nedorozumenia alebo spochybnenia, tak to bolo témou koaličnej rady. Tento návrh bol akceptovaný.

Iveta Radicová - 21.12.2010
Pravda

Hospodárske noviny prišli s informáciou, že minister Miškov na zasadnutí vlády podal návrh, aby vo výkonnom výbore (ktorý vedie agentúru) bol okrem riaditeľov sekcií aj generálny riaditeľ. Pôvodne to vraj mal byť štátny tajomník, ale podľa informácií Hospodárskych novín ho minister vyškrtol na žiadosť premiérky. Navyše vláda sa definitívne nerozhodla o zlúčení NADSMESlovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu.

Minister nemá istú podporu Mostu-Híd a KDH. Na tzv. "superagentúru“ by mala dohliadať správna rada, v ktorej by mali podľa Miškova sedieť: on sám, minister práce Jozef Mihál, minister financií Ivan Mikloš a šéf diplomacie Mikuláš Dzurinda. S týmto nesúhlasil minister dopravy Ján Figeľ, ktorý by tam rád videl aj seba. Proti nárvhu mala námietky aj strana Most-Híd. V najbližších dňoch majú v agentúre, na základe uznesenia vlády, skončiť všetci zástupcovia štátu. Generálneho riaditeľa Miroslava Dunajčina, má vystriedať Robert Šimurka.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2010
success
error