DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Veď váš podpredseda sa priznal, že ste skorumpovali Národnú radu. Nič najhoršie si neviem predstaviť. Vy ste na to absolútne nereagovali.

17.12.2010
Nepravda

Kaliňák má pravdepodobne na mysli slová Daniela Lipšica, ktorému sme sa už tiež niekoľko krát venovali: SME cituje Lipšicove slová z januára 2009 ku kupovaniu poslancov ako: "Žiadny rozumný človek neverí tomu, že ak je parlament zablokovaný a dvaja prejdú bez vysvetlenia, že to je v poriadku. Bol to posledný prvok, ktorý vytvoril bariéru nedôvery medzi nami a našimi voličmi." Lipšic priamo nepriznal kupovanie poslancov, aj keď to tak premiér pochopil a za krátky čas po jeho vyjadrení zvolal k tejto otázke tlačovú besedu (pri ktorej je zaujímavé, že Lipšicove pomerne opatrené vyjadrenia necituje, aj keď cituje vyjadrenia Dzurindu o nepotrebnosti zaoberania sa kauzou kupovania poslancov).

(poznámka- kým pri predchádzajúcom hodnotení boli výroky o kupovaní poslancov hodnotené ako zavádzanie, tentokrát to zobral Kaliňák natoľko zoširoka, že kupovanie ani nespomína, hovorí len o korupcii preto kategória nepravda).

Dátum zverejnenia analýzy: 23.05.2010
success
error