DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Americký kongresman Hastings, ktorý je predstaviteľom helsinskej komisie v americkom kongrese povedal jasne, že toto je ruská cesta. Čo znamená ruská cesta? Odovzdanie občianstiev a potom silová obhajoba tých ľudí, ktorí sú na tom území.

17.12.2010
Zavádzajúce

Kongresman Alcee L. Hastings sa síce k maďarskému zákonu vyjadril, o Rusku ale slovo nepadlo: After the hearing, Co-Chairman Alcee L. Hastings (D-FL) expressed concern with statements by some Hungarian leaders to extend Hungarian citizenship to large numbers of non-Hungarian nationals. "Some other OSCE (OBSE, teda Helsinská komisia spomínaná Kaliňákom, pozn.) participating States have gone down this path – sometimes leading to or at least contributing to violent outcomes," Co-Chairman Hastings said.

K Rusku sa vyjadril iný predstaviteľ OSCE: Ambassador Heidi Tagliavini, who prepared the European Commission-sponsored report on the Russia-Georgia war, testified on the negative role mass conferral of Russian citizenship had on developments in South Ossetia and in Abkhazia.

Dátum zverejnenia analýzy: 23.05.2010
success
error