DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

(Moderátor: Bude vo vašom poslaneckom klube pôsobiť aj Robert Fico, pretože sa vyjadril, že ak by sa mal teda po voľbách vrátiť ako opozičný poslanec, tak sa neposadí do národnej rady) On sa vyjadril vtedy, keby Smer nevyhral voľby, ale Smer voľby nielen vyhral, ale vyhral ich povedal by som impozantným spôsobom.

Pavol Hrušovský vs. Marek Madaric - 17.12.2010
Nepravda

Ako večer upozornil Richard Dírer, spomínaný výrok odznel V politike 4. januára 2009. Výmena medzi Dírerom a Ficom prebehla nasledovne:

Dírer: “Áno, ale pripúšťate, že aj vám to spôsobuje v koalícii problém, že tá opozícia je nefunkčná?”

Fico: “Sú to strany, ktoré majú svoje vnútorné mechanizmy, ako si volia svojich predstaviteľov. Ja na vašu otázku odpoviem inak. Nikdy si ja nesadnem do parlamentu ako opozičný poslanec. To je môj recept.”

Dírer: “To znamená, že keby ste skončili... teda že Smer-SD by nevyhral parlamentné voľby, že by nezostavoval vládu, vy, ako Robert Fico, by ste sa nevrátili späť do parlamentu ako opozičný poslanec?”

Fico: “Áno.”

Dírer: “A viete aj povedať, že prečo?”

Fico: “No preto, že nepovažujem za správne, aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už štyri roky alebo osem rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice, ako dnes vykrikuje pán Dzurinda alebo pán Mikloš. Je to smiešne. Podľa môjho názoru to nie je dobré. Človek by mal po tom, ako skončí vládnutie a ľudia mu nedajú druhýkrát dôveru, mal by povedať "Ďakujem pekne" a mal by odísť z politiky.”


Nerozumieme, prečo by mal byť pre politika problém povedať, že zmenil názor.

Dátum zverejnenia analýzy: 20.06.2010
success
error