DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Za náš klub, alebo za Smer vystúpil pán poslanec Mamojka, ktorý individuálne predložil návrh na Dobroslava Trnku a my sme, aj to môžem teraz povedať, podporili Dobroslava Trnku aj v prvom aj v druhom kole.

Robert Fico - 16.12.2010
Pravda

1. kolo voľby generálneho prokurátora

Denník SME prišiel s informáciou neoficiálnych výsledkov, ktoré získal od poslancov koalície. Dobroslav Trnka získal 70 hlasov, Eva Mišíková 49 a Ján Hrivnák 28. Vo voľbe hlasovalo 148 poslancov, jeden hlas bol neplatný. Voľby sa nezúčastnil Peter Osuský z OKS, ktorý bol neprítomný. Denník SME podľa týchto čísel odhaduje, že všetci poslanci hlasovali tak, ako avizovali šéfovia ich klubov. Koalícia bez SDKÚ mala pri hlasovaní v parlamente bez Osuského 49 hlasov a také isté číslo získala aj kandidátka SaS, KDH a Mostu-Híd Mišíková. Za SDKÚ hlasovalo všetkých jej 28 poslancov a taký istý počet hlasov získal aj oficiálny kandidát SDKÚ Ján Hrivnák. Opozičné strany mali v parlamente spolu 71 hlasov a Dobroslav Trnka získal 70 hlasov. Jeden hlas bol neplatný. Z toho vyplýva, že ak by niektorý z poslancov vládnucej koalície hlasoval v tajnej voľbe za Trnku, musel by niektorý opozičný poslanec hlasovať za Mišíkovú alebo Hrivnáka.

2. kolo voľby generálneho prokurátora

Hlasovania sa zúčastnilo 144 poslancov, z ktorých 27 neodovzdalo lístky (SDKÚ má 28 poslancov) a dva boli neplatné. Dobroslav Trnka Získal 68 hlasov, Eva Mišíková 47.

Dátum zverejnenia analýzy: 14.11.2010
success
error