DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Buďme opatrní na tieto veci. Ľudia, ktorí sú dnes vo vládnej koalícii sú schopní všetkého možného.Ak sú schopní podvodu, tak ako urobili podvod pred parlamentnými voľbami, keď sa rozoslal list 400 tisíc ľuďom s mojim falošným podpisom, ak sú schopní podvodu vyvesiť billboardy, poslať listy primátorom a starostom, zneužiť meno prezidenta a expremiéra, tak sa pýtam čoho všetkého sú schopní.

Daniel Lipšic vs. Dušan Caplovic - 15.12.2010
Zavádzajúce

Robert Fico tesne pred poslednými voľbami tvrdil, že mimoparlamentná strana SDĽ rozposiela 300.000 listov s hlavičkou Smeru-SD a jeho sfalšovaným podpisom, ktoré vyzývajú na podporu SDĽ. Listy mali byť podľa neho zaslané z českej adresy. SMER v tejto veci podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. Rovnako upozornil na 300 tisíc nálepiek s logom SMERU-SD, ktoré vyzývajú, aby ľudia nevoli SDĽ. Fico odmietol, že by jeho strana mala s touto akciou niečo spoločné a tvrdil, že je to práca aktivistov SDĽ. SDĽ tieto tvrdenia odmietla a tvrdila, že SMER sa snaží o diskreditáciu SDĽ. 

Fico navyše tvrdil, že súčasná SDĽ je finančne napojená na pravicovú opozíciu. Iveta Radičová, volebná líderka SDKÚ-DS, naopak tvrdila, že táto mimoparlamentná strana vedie proti SDKÚ-DS útočnú kampaň. Navyše upozornila, že jej strana si vzala na kampaň pôžičku a preto si nevedela predstaviť, že z akých zdrojov by financovali túto mimoparlamentnú stranu. Táto kauza s rozosielaním listov s Ficovým podpisom dodnes nebola dôkladne vysvetlená. Preto Ficovo tvrdenie, že sa jedná o podvod súčasnej koalície, je zavádzajúce.

Dátum zverejnenia analýzy: 19.09.2010
success
error