DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

No to nie je pravda, to bolo ako odpoveď na otázku, tam došlo ja neviem z akým z hospodárskych novín došla pani redaktorka a tvrdila mi ako v otázke, že Igor Matovič už oznámil vystúpenie z nášho poslaneckého klubu a na to som reagoval.

Richard Sulík - 15.12.2010
Pravda

Richard Sulík sa aj na svojom blogu, k spomínanému momentu vyjadril, že bolo chybou zaradiť Igora Matoviča na kandidátku. Toto však bola odpoveď na medializovaný odchod Obyčajných ľudí z poslaneckého klubu SaS. Celá kauza vznikla po telefonickom rozhovore Matoviča s Martinou Ruttkayovou, redaktorkou Hospodárskych novín. Dôvodom na odchod z klubu SaS mala byť nespokojnosť s nezaradením pripomienok Obyčajných ľudí do programového vyhlásenia vlády.

Matovič sa v rozhovore vyjadril: „Bolo by od nás pokrytecké, aby sme naďalej zostávali súčasťou klubu SaS a tvárili sa, že sa nič nestalo.“ Načo nasledovala redaktorkina otázka: „Čiže odchádzate?“, „Vydali sme sa na túto cestu,“ odpovedal Matovič a pokračoval: „Koalícia bude mať 75 hlasov, ktorí budú hlasovať na základe nejakého straníckeho príkazu plus bude mať štyri hlasy poslancov, ktorí budú hlasovať na základe svojho svedomia a vedomia s pocitom zodpovednosti voči voličom, ktorí si v týchto voľbách zvolili zmenu.“ Neskôr po ukončení rozhovoru zavolal do redakcie, aby pozmenil toto svoje vyjadrenie. Tvrdil, že koalícia bude disponovať 79 hlasmi a Obyčajní ľudia budú naďalej podporovať túto koalíciu. To však už vyšiel článok s názvom: „Matovič odchádza od Sulíka. Koalícia stratila väčšinu.“

Dátum zverejnenia analýzy: 31.10.2010
success
error