DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Mikuláš Dzurinda

Nestraníci

Tak, to sa mi páči, čo ste teraz povedali, ak tak smiem. Ja vám poviem jediný, teda iný prípad, ktorý ma bolí a ktorý zostal mimo obliga vo Švedlári sa stal neskutočný prípad, keď starosta jednoducho vyhodil mojich poslancov z obecného zastupiteľstva, som sa presvedčil 150-krát, že úplne protiprávne, ale musím úprimne povedať, že som videl aj výroky prokurátora, že to bolo protiprávne, len niet tej sily v tomto štáte, aby moji poslanci sa mohli za poslanecký stôl vrátiť...

Mikuláš Dzurinda, Pavol Paška vs. Richard Sulík - 15.12.2010
Pravda

SITA o prípade zo Švedlára napísala: "Starosta Švedlára Oskar Münnich uviedol, že pozbavil poslaneckého mandátu šesť členov obecného zastupiteľstva, ktorí tvorili spoločný klub SDKÚ-DS a mali väčšinu, pretože sa nezúčastnili trikrát po sebe rokovania riadneho obecného zastupiteľstva. Ospravedlnili sa, no neuviedli podľa starostu vážny dôvod. Odvolaní poslanci tvrdia, že starosta postupoval nezákonne."

K rovnakému prípadu TA3: "Namiesto odvolaných poslancov zložili sľub ďalší šiesti poslanci. Exposlankyňa Zuzana Foxová však nové zastupiteľstvo považuje za nelegitímne. „Nám totiž nik nedoručil písomné oznámenie, že sme boli zbavení poslaneckého mandátu, takže sa nemôžeme ani obrátiť na súd,“ hovorí Foxová.

Hoci proti dianiu na obecnom úrade protestoval aj prokurátor, nič sa nezmenilo.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.11.2010
success
error