DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Mikuláš Dzurinda

Nestraníci

Ani tušenie som o tom nemal a ani nemám a pre ľudí, ktorí majú aspoň trošku nekrátku pamäť pripomínam, že pred niekoľkými rokmi som zo strany vytlačil práve Romana Vavríka a ľudí okolo neho.

Mikuláš Dzurinda, Pavol Paška vs. Richard Sulík - 15.12.2010
Neoveriteľné

Nikde sa explicitne  nepíše o tom, že by ho vytlačil konkrétne Dzurinda (aj keď s ním nemal dobré vzťahy), avšak ako sa dole uvádza o odvolaní Vavrika rozhodla predsedníctvo zväzu na návrh Jána Krajniaka.

Podľa informácií zverejnených v denníku SME: „Roman Vavrík odstúpil z miesta predsedu Regionálneho zväzu SDKÚ v Bratislave. Mimoriadna krajská konferencia SDKÚ mala na budúci týždeň rozhodnúť len o tom, či Vavrík zostane šéfom zväzu. Vavrík nechcel povedať, či sa rozhodol pre odchod, lebo sa obával, že sa vo funkcii krajského šéfa strany neudrží“.

V ďalšom článku od SME sa píše: „Šéfa bratislavského zväzu SDKÚ Romana Vavríka zrejme vlastní vytlačia z politiky. O dva týždne bude mimoriadna krajská konferencia strany rozhodovať, či zostane šéfom zväzu. O zvolaní konferencie s jediným bodom - odvolanie Vavríka - rozhodlo predsedníctvo zväzu na návrh jeho člena Jána Krajniaka“. Jeho známi tvrdia, že s predsedom strany Mikulášom Dzurindom dobré vzťahy nemal. „Mikuláš nemal dosah na Bratislavu, neprešiel cez Vavríka,“ vysvetlil zlé vzťahy zdroj, ktorý nechce byť menovaný.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.11.2010
success
error