DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Anna Belousovová

Nestraníci

Veď sa vybudovalo historicky najviac nájomných byto. To boli štartovacie byty, program na SNS pre mladé rodiny, ale všetko to proste zatichlo, pretože jednoducho.

Anna Belousovová - 15.12.2010
Pravda

Systém štátnej podpory na obstarávanie nájomných bytov financuje výstavbu obecných bytov, ktoré sú za minimálny nájom prenajímaný rôznym sociálnym skupinám. Anna Belousovová ma pravdu, že za obdobie minulej vlády keď bol minister výstavby a regionálneho rozvoja nominant SNS, tak sa na Slovensku vybudovalo najviac takýchto nájomných bytov.

V relatívnych číslach síce percento nájomných bytov oproti všetkým postaveným bytom bolo za minulé obdobie nižšie (15,5%) ako v predchádzajúcich dvoch obdobia (16,05%). V absolútnych číslach sa však v priemere na rok postavilo viac nájomných bytov za minulej vlády (2698) ako počas dvoch Dzurindových vlád*

* údajé sú pre obdobie rokov 2001 až 2006. Napriek tomu, že sa nám nepodarilo nájsť informácie o počte nájomných bytov v období pred rokom 2001, celková výstavba všetkých bytov bola v období pred rokom 2001 v priemere na rok nižšia, preto je možné a korektné predpokladať, že počet obecných bytov neprevyšoval roky nasledujúce.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.10.2010
success
error