DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Mikuš

SDKÚ-DS

Áno, takže o kauze pána Mikloša som sa dočítal včera v jednom našom denníku alebo predvčerom, kde to myslím, dosť jasne, dosť jasne vysvetlil, že nebolo tam nič, žiadne porušenie alebo nejaké podozrenie z toho, že by bol zvýhodnený voči, voči niekomu inému... (kauza pridelenia bytov, pozn.)

Jozef Mikuš vs. Róbert Madej - 15.12.2010
Pravda

Mikuš hovorí o článku v SME, v ktorom je uvedené:

Dva byty, ktoré si neskôr spojil, dostal od mestskej časti aj Ivan Mikloš. Najprv dostal trojizbový byt v roku 1994 výmenou za byt na Dlhých dieloch. Žiadosť odôvodnil tým, že jeho vtedy maloletý syn trpel astmou a v zime mal počas vykurovacej sezóny záchvaty kašľa a dusenia pre suchý vzduch v panelákovom dome. „V tehlovom dome také problémy nemal," povedal Mikloš. V roku 1997 dostal byt, ktorý bol hneď vedľa. Pôvodne boli spojené a Mikloš si podal žiadosť, keď ostal byt opustený po smrti jeho nájomníka. Cez tento byt ho aj vykradli. „Keďže som vedel, že mestská časť takéto byty znovu spája a ak je jedna časť bývalého jednotného bytu voľná, tak vyhovuje žiadostiam o opätovné spojenie bytov, podal som si žiadosť." Byty odkúpil za pár tisíc, ako to umožňoval zákon. Za neetické to nepovažuje. Odôvodňuje to tým, že bol v mimoparlamentnej politickej strane - DS, ktorá však v Bratislave bola silná. Pracoval ako šéf MESA 10.

Podozrenie z porušenia zákona nebolo v článku vznesené, z čoho je možné usudzovať, že Mikloš záležitosť jasne vysvetlil. V tejto súvislosti neexistujú žiadne mediálne záznamy, že by sa malo jednať o porušenia zákona. Spor sa vedie v etickej a morálnej rovine.

Dátum zverejnenia analýzy: 10.10.2010
success
error