DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Róbert Madej

SMER-SD

Pravdepodobne majú to vo svojom rodokmeni, keď napríklad pán Sulík ako šéf OLA dal, predal pozemky svojej firme, to znamená...

Jozef Mikuš vs. Róbert Madej - 15.12.2010
Zavádzajúce

Madej spomína kauzu v ktorej, ako uvádza napríklad SME, Fico obvinil KDH a SaS z toho, že „zarobili z predaja lukratívnych pozemkov neďaleko Bratislavy.“ Ako SME ďalej uvádza, Fico vytiahol predaj pozemkov vo Vajnoroch, z ktorého mal s pomocou KDH profitovať predseda SaS Richard Sulík. V roku 2005 totiž firma OLO, ktorá je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou mesta Bratislava, predala 1,7 hektára pozemkov firme FaxCopy za 44,5 milióna korún, čo je 2618 korún za štvorcový meter. „Bolo to výrazne pod cenu," tvrdí Fico.

V predstavenstve OLO bol vtedy aj Sulík, ktorý bol podľa Fica aj riaditeľom firmy. „Pán Sulík bol aj rozhodujúcim akcionárom spoločnosti FaxCopy, takže si za asistencie KDH sám sebe predal lukratívne pozemky mesta," povedal Fico.Sulík nebol šéfom OLO, a. s. (Odvoz a likvidácia odpadu, a.s.) ako uvádza Madej (tým mal byť Peter Stach), ale členom predstavenstva. Pozemky v Bratislave od Olo firma kúpila, ale nie dostala. Firma FaxCopy podľa Hospodárskych novín a denníka SME na základe verejnej súťaže, v ktorej sa zúčastnilo 18 firiem, ponúkla najvyššiu sumu.

Dátum zverejnenia analýzy: 10.10.2010
success
error