DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

Nejaké zmocnenie a obmedzenie (hovorí o mandáte vláde SR na záväzok poskytnúť pôžičku Grécku, pozn.) bolo možné urobiť vo Výbore pre európsku úniu, bohužiaľ pre neprítomnosť zástupcov opozície výbor nebol uznášania schopný.

14.12.2010
Pravda

NRSR má prostredníctvom Výboru pre európske záležitosti právomoc uložiť vláde mandát ako postupovať na rokovaniach. Posledné rokovanie pred zasadaním, na ktorom bola schválená pomoc pre Grécko, bolo 6.5.2010, na ktorom mala byť premiérom podaná "Informácia o mimoriadnom zasadnutí Euroskupiny, ktoré sa uskutoční dňa 7. mája 2010" (program v .doc tu). Na tomto zasadnutí podľa prezenčnej listiny (.doc) zástupcovia opozície prítomní neboli. Podľa SME na neho neprišiel ani Fico, ktorý vtedy otváral ihriská, k neúčasti poslancov opozície SME píše:

"Opozícia výbor demonštratívne opustila s tým, že nemá čo rokovať o pomoci Aténam, pretože zozbierali dosť podpisov na zvolanie schôdze a rokovať má celý parlament. Na výbore neboli ani poslanci za SNS, ktorí sú podobne ako SDKÚ proti úveru."

Dátum zverejnenia analýzy: 09.05.2010
success
error