DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Lucia Žitňanská

MOST-HÍD

Pretože vznikla situácia (neprítomnosťou Kaliňáka na interpelácii, pozn.), kedy sa nedalo pokračovať v rokovaní dve hodiny v parlamente...

Politická /ne/kultúrnost a volebné zákony - 09.09.2013
Pravda

Poslanec Hlina žiadal aby bol R. Kaliňák prítomný v rokovacej sále počas jeho interpelácie. Podľa zákona č. 350/1996 Z.z. musia byť na interpeláciách prítomní všetci členovia vlády. R. Kaliňák však odišiel a skutočne odmietal vstúpiť do rokovacej sály čím sa konaním A. Hlinu prerušilo rokovanie na viac než dve hodiny. 


Podľa záznamov NRSR sa Hlina ujal slova o 16:22 a približne okolo 16:45 poslanec vyhlásil, že počká pokiaľ nebude R. Kaliňák prítomný v rokovacej sále. Paška približne o 19:00 prerušil rokovanie programu 23. schôdze. Hlina nepokračoval v interpelácií a stál a čakal dve hodiny na príchod R. Kaliňáka do rokovacej sály. 

SME, 5. septembra 2013:

"Na viac ako dve hodiny zablokoval vo štvrtok svojím tichom rokovanie parlamentu nezaradený poslanec Alojz Hlina. Dôvodom bola jeho snaha v rámci pravidelného bodu interpelovať ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer), ktorý si však odmietal poslancove slová vypočuť osobne v rokovacej sále."

Dátum zverejnenia analýzy: 08.09.2013
success
error