DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Paška

SMER-SD

Terajší opoziční partneri otvorene hovoria, aj dnes to hovoril pán Hrušovský v relácii, že áno, tá voľba nebola v poriadku.

Problémy eurozóny, inflácie Slovenska a poslaneckého klubu SaS - 13.05.2013
Zavádzajúce

P. Hrušovský hovoril, že voľba GP bola sprevádzaná čudnými praktikami, a nebola úplne podľa jeho predstáv, no zdôraznil, že voľba bola v súlade so zákonom a ústavou SR. P. Paška nesprávne interpretuje výrok P. Hrušovského, výrok preto hodnotíme ako zavádzajúci.

Pavol Hrušovský sa stretol s Pavlom Paškom v relácií V politike 12. mája 2013. Pavol Hrušovský sa k voľbe generálneho prokurátora vyjadril nasledovne:

"Vy stále omielate to isté a spochybňujete voľbu, áno, ktorá bola sprevádzaná istými čudnými spôsobmi, ale nikto doteraz, žiadny ústavný orgán Slovenskej republiky nerozhodol o tom, že táto voľba nebola v súlade s ústavou a so zákonmi SR. ...Pán predseda (P. Paška, pozn.), už som niekoľkokrát povedal, že ta voľba nebola taká, ako by som si ja aj vtedy bol želal. Ale nikto tu voľbu nespochybnil, že bola v rozpore so zákonom, že bola v rozpore dokonca s ústavným poriadkom SR."


Dátum zverejnenia analýzy: 12.05.2013
success
error