DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

My sme vtedy, keď pán premiér oslovil opozičné strany, aby sme navrhli konsolidačné opatrenia, tak sme písali list. Ten prvý som samozrejme doniesol, to je z júna.

Politické a ekonomické témy roku 2013 - 29.04.2013
Pravda

O liste, v ktorom premiér vyzýva opozíciu k návrhom konsolidácie, informuje viacero periodík. Napríklad Slovenský rozhlas 1. júna 2012: "Preto premiér Robert Fico listom opozičné strany vyzval, aby predložili vlastné návrhy: „Ak to bude mať hlavu, pätu, predložím to na rokovanie Rady solidarity a rozvoja. Toto je korektný súboj. Všetci uznávame, že treba ozdravovať, všetci uznávame, že treba konsolidovať, ale nie je možné na naše návrhy zo strany opozície hovoriť iba nie, nie a hrať sa na urazených. Nech ukážu, že majú iné, lepšie návrhy. Samozrejme, okrem zvýšenia DPH nemajú nič.“
Tvrdenie, že Most-Híd odpovedal na výzvu listom je takisto pravdivé. Dokazuje ho samotný premiér Robert Fico, ktorý sa k nemu vyjadruje na svojom brífingu (video), kde ho má aj fyzicky k dispozícii. Návrh Mostu hodnotí spolu s návrhom SDKÚ-DS ako najserióznejšie.
Samotný list je zverejnený aj na portáli strany Most-Híd.

Dátum zverejnenia analýzy: 28.04.2013
success
error