DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Musíme si uvedomiť, že z čoho sa skladá, dá sa povedať tá opozícia. V úvodzovkách. Je tam OĽaNO, pán Matovič, ktorý dokonca od začiatku hovorí, že on s pravicovými stranami nič nechce mať.

Politické a ekonomické témy roku 2013 - 29.04.2013
Pravda

OĽaNO na svojej internetovej stránke charakterizuje jednoznačne ako opozičnú stranu:

"Ostávame najsilnejšou opozičnou stranou."

Vyjadrenie Igora Matoviča pre TASR z 10. novembra 2012 ale ukazuje, že členovia OĽaNO sa dogmaticky nedržia svojej príslušnosti k opozícii a sú schopní hlasovať aj za koaličný návrh:

"Nie je to pravda. Treba vidieť hlasovania. Hlasujeme s opozíciou, ale keď príde Smer s rozumným návrhom, tak niektorí, niekedy aj všetci naši poslanci to podporia."

Článok TA3 zase tvrdí:

"Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podľa predsedu strany Igora Matoviča nemajú záujem príliš dávať dokopy pravicové strany."

Podľa TASR prípadná budúca spolupráca Matoviča s opozičnými pravicovými stranami nie je vylúčená, no v súčasnosti si nemajú čo povedať:

“Voľby budú za viac ako tri roky, ako dopadnú neviem, ale dúfam, že dovtedy sa novej krvi v starej pravici podarí tých starých ‘páprdov’ odstaviť a nasadiť tam nových ľudí, nepoškvrnených politikov, ktorí budú zastávať agendu svojich politických strán,” komentoval Matovič.

"Súčasne vzťahy OĽaNO s ostatnými opozičnými stranami aj preto prirovnáva k susedským. “Pozdravíte sa a viac si nemáte čo povedať,” vysvetlil.

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti podľa predsedu strany Igora Matoviča nemajú záujem príliš dávať dokopy pravicové strany a dávajú im dostatočne najavo, že systém politických strán považujú za niečo, čo chcú nabúrať.

Dátum zverejnenia analýzy: 28.04.2013
success
error