DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Lebo tam sme rokovali aj o iných problémoch, nielen o prezidentskom kandidátovi. O VÚC, o NKÚ, o ďalších záležitostiach. (pozn. rokovanie ľudovej platformy)

Politické a ekonomické témy roku 2013 - 29.04.2013
Pravda

Rokovania ľudovej platformy prebehli, okrem spoločného prezidentského kandidáta či kandidáta na post predsedu NKÚ bol na programe aj spoločný postup vo VÚC či SMERom navrhovaný zákon o reorganizácii Ústavného súdu.

TASR, 26. apríl 2013:

"Ľudová platforma predstaví kandidáta na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Zároveň bude trvať na tom, aby voľba v parlamente prebehla verejne.

Tri strany Ľudovej platformy chcú najprv dospieť k dohode na mene kandidáta medzi sebou a následne rokovať s ďalšími opozičnými subjektami.

"Chceme zintenzívniť rokovania ohľadom spoločného kandidáta na prezidenta SR," dodal Bugár. Na otázku, čo znamená "zintenzívniť" spresnil, že podľa niektorých názorov stačí, ak začnú strany riešiť túto otázku až po voľbách do VÚC. "To by už bolo neskoro," upozornil.

Strany Ľudovej platformy chcú v najbližších dňoch dospieť k dohode o spoločnom postupe v niektorých Vyšších územných celkoch, zverejniť ju plánujú "na budúci týždeň".

Všetky tri strany platformy odmietajú zákon o reorganizácii ústavného súdu.
"


Dátum zverejnenia analýzy: 28.04.2013
success
error