Nová väčšina
Ja som dlhodobo presadzoval zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Dlhodobo. Neprešiel mi ako ministrovi spravodlivosti, neprešiel mi v opozícii.
Je pravdou, že Daniel Lipšic ako minister spravodlivosti už v roku 2003 predložil návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku. Takýto návrh predložil aj vo februári 2010 ako opozičný politik. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
V období 2002-2006 keď bol Daniel Lipšic ministrom spravodlivosti (od júla 2010 do apríla 2012) predložil návrh v tejto veci. Konkrétne v októbri 2003 predložil vládny návrh zákona o opatreniach voči osobám, ktoré nadobudli majetok z nelegálnych príjmov. Tento zákon sa dá považovať za zákon o pôvode majetku, keďže umožňoval skonfiškovať majetok, ktorého pôvod nevedia preukázať. Návrh zákona neskôr sám D. Lipšic stiahol z rokovania.
V rokoch 2003 a 2005 vtedy opozičný poslanci Fico, Kaliňák a Madej predložili zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Ani v jednom prípade neprešiel do druhého čítania.
V období 2006-2010 ako člen opozície poslanec Lipšic predložil vo februári 2010 návrh zákona o opatreniach voči osobám, ktoré nadobudli majetok z nelegálnych príjmov. Tento zákon sa dá považovať za zákon o pôvode majetku, keďže umožňoval skonfiškovať majetok, ktorého pôvod nevedia preukázať. Zákon neprešiel do druhého čítania.
Opozičný politici Palko a Minárik (nezávislí) v apríli roku 2008, v októbri 2008 a v auguste 2009, predložili ústavný zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Ani v jednom prípade zákon neprešiel.
Posledná úprava Zákona o preukazovaní majetku nastala v marci 2010, za vlády R. Fica. Zo strany poslanca Lipšica bol, vládny zákon o preukazovaní pôvodu majetku kritizovaný a označovaný za bezzubý, už v čase jeho schválenia. V marci 2010, v čase prijatia zákona o preukazovaní pôvodu majetku, predložil Daniel Lipšic pozmeňujúci návrh k tejto novele zákona. Ani jeden bod pozmeňujúceho návrhu nebol schválený. Vládny návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku bol schválený 4. marca 2010 a nadobudol účinnosť 1. januára 2011.