DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Zamestnávateľské zväzy, najvýznamnejšie zamestnávateľské zväzy boli u nás na Úrade vlády a mali verejné vyhlásenie, že zákonník práce, ktorý teraz platí, nemá žiadny vplyv, pokiaľ ide o nezamestnanosť, zamestnanosť alebo hospodársky rast. To je zaujímavé, že ľudia, ktorí zamestnávajú, ktorí presne veď hovorím o zamestnávateľských zväzoch, si to nájdete tu tlačovú konferenciu veľmi ľahko, boli tam strojári, z automobilového priemyslu a myslím, že tam boli chemici, už teraz si presne nepamätám.

Budeme mat viac pracovných miest? - 04.02.2013
Pravda

Premiér Fico naráža na tlačovú konferenciu (9. minúta) na Úrade vlády z 11.9.2012 medzi ním, Jánom Richterom, Emilom Machynom, Milanom Cagalom a Ivanom Holečkom, pričom Machyna reprezentoval odbory a poslední dvaja menovaní najväčšie zamestnávateľské zväzy.   

Podľa slov posledných dvoch menovaných je daný zákonník práce výsledkom kompromisu a v zásade nebude mať vplyv na podnikateľské prostredie na Slovensku. Zároveň však Cagala dodal, že stále existujú otázky, na ktorých sa v rámci sociálneho dialógu nevedia dohodnúť. Slová predstaviteľov zamestnávateľských zväzov sa teda dajú interpretovať spôsobom, ako to robí Robert Fico. Výrok je teda pravdivý.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.02.2013
success
error