DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

My sme navrhli sériu opatrení, napríklad prehodnotenie neadresného sociálneho systému, napríklad zrušenie nepotrebných príspevkových alebo rozpočtových organizácií. Nič z toho ste neprijali.

Budeme mat viac pracovných miest? - 04.02.2013
Pravda

Pár dní potom, ako premiér Robert Fico vyzval listom opozíciu na konštruktívne návrhy zákonov, prichádza KDH so súborom opatrení, ktoré majú dopomôcť k zlepšeniu schodku štátneho rozpočtu. V septembri 2012 zas poslanecká iniciatíva KDH prináša návrh zákona o úprave príspevkov pre nezamestnaných. Ján Figeľ teda na slová premiéra reagoval pravdou. 


Túto správu priniesla tlačová agentúra TASR 6. júna 2012. KDH v tomto balíku okrem iných opatrení navrhuje aj prehodnotenie počtu príspevkových organizácii: 

"V súčasnosti máme vyše 1000 takýchto organizácií. Podľa analýzy Republikovej únie zamestnávateľov je ich optimalizáciou možné ušetriť až 300 miliónov eur"

Novela zákona o službách v zamestnanosti, ktorú predložili poslanci za KDH a ktorá podobne ako ostatné príspevky neprešla v legislatívnom konaní, zasa uzrela svetlo sveta v septembri 2012. Opäť TASR

"Úpravou príspevku pre firmy, ktoré prijmú do práce znevýhodnených uchádzačov, chce opozičná strana KDH pomôcť najmä dlhodobo nezamestnaným v problémových regiónoch Slovenska." 

 

 
Dátum zverejnenia analýzy: 03.02.2013
success
error