DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Stokrát som sa obrátil na milovanú opozíciu, nech dá nejakú alternatívu. Samé prázdne reči. Ja som sa obrátil na nich opakovane. Dajte pomocnú ruku, ponúknite nejaké alternatívy, keď tvrdíte, že to čo robíme my je zlé. Dajte nejakú alternatívu. Neurobili nič.

Budeme mat viac pracovných miest? - 04.02.2013
Nepravda

V ten istý deň hovorili nepravdu dvaja predstavitelia vlády, každý v inej diskusnej relácii. Ich argumentácia bola takmer identická. Rober Kaliňák v diskusnej relácii "O 5 minút 12" nepravdivo hodnotil snahu súčasnej opozície o predkladanie návrhov na zníženie štátneho deficitu.


Jeho stranícky šéf Robert Fico v júni vyzval listom "opozičné parlamentné strany nech nesú primeranú mieru zodpovednosti za nutnosť konsolidovať verejné financie a preto, očakávame, že kritika vládneho prístupu sa neobmedzí iba na odmietanie všetkých vládnych návrhov, a že jej súčasťou bude aj alternatívny návrh postupu."

SDKÚ predložila návrh konsolidačných opatrení v objeme 50 mil. €, strana SaS pripravila legislatívny návrh, zaoberajúci sa dávkami v hmotnej núdzi a zameraný proti ich zneužívaniu.

Fico si v tejto veci sám protirečil. Citované z tej istej relácie o niekoľko minút neskôr: 

"Predložili ste návrhy v celkovom objeme sto miliónov eur, potrebujeme 1,8 miliardy." 

Dátum zverejnenia analýzy: 03.02.2013
success
error