DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Ešte aj oklamal (Čentéš, pozn.) verejnosť, keď povedal, že nie on, ale nejaké sekretárky vyčistili počítač. Pritom to bol on a nie sekretárky.

Politické dianie v uplynulých týždnoch - 14.01.2013
Pravda

Výrok Róberta Fica hodnotíme ako pravdivý, pretože Jozef Čentéš pôvodne tvrdil, že výpoveď poslanca Igora Matoviča skartovali sekretárky. Vyplýva to zo správy TASR (1. augusta 2011):

"Výsluch sa musel zopakovať... Dal som moje poznámky na skartovanie a dievčatá, keď to skartovali, tak omylom skartovali aj tú časť výsluchu," povedal Čentéš."

Neskôr však hovorkyňa Generálnej prokuratúry túto informáciu dementovala:

"Generálna prokuratúra (GP) SR odmieta tvrdenia budúceho šéfa prokurátorov Jozefa Čentéša, že časť výpovede nezávislého poslanca Igora Matoviča o korupcii v politike bola skartovaná omylom. "Informácie, že administratívne pracovníčky skartovali omylom časť spisového materiálu, nie sú pravdivé, nakoľko zo spisom už neprišli do kontaktu a skartáciu vykonal niekto iný," uviedla hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová."

Následne J. Čentéš potvrdil, že časť výpovede skartoval on:
"Čentéš potvrdil, že výpoveď nechal zmazať, lebo to bol kolegov počítač. „Rozhodujúce je to, že je založená v spise.“ Zopakoval, že písomnú výpoveď dal skartovať omylom s poznámkami, ktoré nepotreboval."

Dátum zverejnenia analýzy: 13.01.2013
success
error