DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Richter

SMER-SD

Ja som, a v konečnej miere nie je to nič prekvapujúce, mal stretnutie aj s pánom premiérom s 5 prezidentmi z priemyselných zväzov.

Zákonník práce, generálny prokurátor - 29.10.2012
Pravda

Úrad vlády SR dňa 11. 09. 2012 informoval o pracovnom stretnutí, na ktorom Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter a Predseda vlády SR Robert Fico konzultovali pripravovanú novelu Zákonníka práce s predstaviteľmi priemyselných a odborových zväzov:

"„Dnešné pracovné stretnutie bolo príkladom veľmi intenzívneho sociálneho dialógu, ktorý sa stal základným pracovným nástrojom tejto vlády,“ povedal premiér SR Robert Fico po rokovaní so zástupcami zamestnávateľov a odborov. Zákonník práce je preto podľa jeho slov výsledok zdravého kompromisu. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter doplnil, že prijatý kompromis umožní využívať nástroje Zákonníka práce na ochranu zamestnancov a zároveň vytvorí zamestnávateľom predpoklady na rozvoj podnikateľskej činnosti. Rovnaký názor prezentovali aj predstavitelia najvýznamnejších výrobných zväzov v priemysle a zástupcovia odborov."

Dátum zverejnenia analýzy: 28.10.2012
success
error