DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Iveta Radičová

SDKÚ-DS

Mala som, bohužiaľ len asi tri hodiny. Zážitok, že sme sa s SAS dohodli. To bolo po rokovaní v nedeľu, dva dni pred rokovaním v parlamente, kde ak sme našli dohodu, samozrejme nie je potrebné spájať hlasovanie s dôverou vláde...Nie, nie, tá dohoda bola nájdenie istého kompromisu veľa sa o tom diskutovalo, že sa príjme špecifický mechanizmus pri hlasovaní o jednotlivých pomociach vrámci programov pre jednotlivé krajiny. Ale tá dohoda a tým pádom budú môcť zahlasovať SAS. Tá dohoda platila naozaj niekoľko hodín z nedele na pondelok noci, kedy mi pán Sulík oznámil, že dohoda neplatí ale tým pádom neplatil ani tento môj prísľub.

Iveta Radicová po roku od pádu vlády - 15.10.2012
Neoveriteľné

Nenašli sme informáciu o tom, že Iveta Radičová a Richard Sulík sa 9. októbra (nedeľa), ako to uvádza I. Radičová, dohodli a preto ani to, kto a kedy od dohody odstúpil. Dostupné informácie z denníka Pravda (11. októbra 2011) len spresňujú jej súčasné slová:


"Koalícia podľa Radičovej ponúkla SaS právo veta na jednotlivé pôžičky pre zadlžené krajiny aj možnosť slobodnej zelenej karty na schválenie trvalého eurovalu (ESM). Túto ponuku prezentovala liberálom na Koaličnej rade opäť ráno. Tí ju však znovu odmietli. "Dopustiť izoláciu Slovenska je pre premiéra SR neprijateľné. Je mi ľúto, že koaličný partner neprijal ponuku na možný kompromis," zdôvodnila svoje rozhodnutie šéfka vládneho kabinetu..."


Dátum zverejnenia analýzy: 15.10.2012
success
error