DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ľubomír Galko

Demokratická strana

keď sa hlasovalo o dočasnom eurovale, tak 18 poslanci SAS a traja poslanci za Obyčajných ľudí Igor Matovič, pani Jurínová a pán Viskupič nehlasovali. Všetci sa zachovali úplne rovnako.

Igor Matovic vs Robert Kalinák - 02.10.2012
Zavádzajúce

Pri hlasovaní o Dodatku k  Rámcovej zmluve medzi Belgickým kráľovstvom, Spolkovou republikou Nemecko, Estónskou republikou, Írskou republikou, Helénskou republikou, Španielskym kráľovstvom, Francúzskou republikou, Talianskou republikou, Cyperskou republikou, Luxemburským veľkovojvodstvom, Maltskou republikou, Holandským kráľovstvom, Rakúskou republikou, Portugalskou republikou, Slovinskou republikou, Slovenskou republikou, Fínskou republikou a Európskym finančným stabilizačným nástrojom, všeobecne známej ako euroval, ktoré bolo spojené s hlasovaním o dôvere vláde (11.10.2011) spomínaných 18 poslancov SaA a 3 členovia Obyčajných ľudí za návrh nehlasovali.
Za návrh však hlasoval  jeden poslanec za Obyčajných ludí Martin Fecko, v tom čase člen poslaneckého klubu SaS. Z toho vyplýva, že nie všetci členovia poslaneckého klubu SaS sa zachovali uplne rovnako.Rovnako je nutné poznamenať že hlasovanie sa netýkalo schvaľovania samotného eurovale ale iba dodatku k už odsúhlasenej zmluve, ktoré prebehlo 11.8.2011

Dátum zverejnenia analýzy: 23.09.2012
success
error