DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

...Ak by platili opatrenia, ktoré navrhujeme tak ak ak niekto hádže kamene, otravuje, nadáva a podobne, mal by priestupok, za ktorý by musel zaplatiť pokutu. Ak by si nezaplatil, museli by odpracovať verejnoprospešné práce, ak by ich odmietol odpracovať, skončil by komplet v chládku. Samozrejme bez detí.

24.09.2012
Pravda

Výrok I. Matoviča je pravdivý a vychádza z navrhovaného balíčka legislatívnych opatrení riešenia rómskej otázky, ktorý stojí na 10 základných pilieroch. Predpokladáme, že spomínané pravidlá vyplývajú z predstavených všeobecných pilierov v ktorých sa uvádza:


"Forma a výška sociálnej pomoci štátu ako aj prístup štátu k občanovi bude výrazne zohľadňovať prístup občana k rodine, spoločnosti a štátu. ...Štát bude systematicky vyhodnocovať stupeň rizikovosti rodiny pre zdravý vývoj dieťaťa a tomu prispôsobí prípadnú formu a rozsah svojej intervencie. ...Štát zavedie opatrenia, ktoré zabezpečia, aby sociálne odkázaní ľudia už nemali sociálnu priestupkovú imunitu, ktorá im dnes umožňuje páchať priestupky bez postihu." 

Kompletné opatrenia však budú zverejnené 15. októbra 2012.

Dátum zverejnenia analýzy: 23.09.2012
success
error