DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Paška

SMER-SD

Nakoniec, ostatná návšteva pána ministra hospodárstva Nemeckej spolkovej republiky, ktorý zdôraznil práve ten náš model, kde na jednej strane sa ozdravujú verejné financie, na druhej strane sa hľadajú prorastové opatrenia, ako keby tak trošku nám to uľahčovali.

Pavol Paška vs. Pavol Hrušovský - 03.09.2012
Pravda

Nemecký minister hospodárstva a podpredseda spolkovej vlády Philipp Rösler pri svojej návšteve Slovenska 24. augusta 2012, počas ktorej sa stretol s premiérom Robertom Ficom, ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským a ministrom financií Petrom Kažimírom, skutočne pochválil snahu Slovenskej vlády konsolidovať verejné financie a pritom udržiavať hospodársky rast. 

Philipp Rösler 24. augusta 2012 povedal:  "Kto tak dôsledne dodržiava svoje ciele v šetrení ako Slovensko, má tiež právo a vierohodnosť vyžadovať rovnakú disciplínu aj od iných euro-krajín."

Tlačový odbor Ministerstva financí SR (24. augusta 2012):  "Philipp Rösler zdôraznil, že pri konsolidácii by sa nemalo zabúdať ani na udržiavanie hospodárskeho rastu, čo však vôbec nie je jednoduchá úloha. "Ukázalo sa, že Slovensko tento kurz zastupuje nielen v politických debatách, ale aj v konkrétnych krokoch,“ povedal Philipp Rösler."

Philipp Rösler pochválil snahu konsolidovať verejné financie a zároveň aj podporovať ekonomický rast: "The Slovak government doesn’t just stand there idle in front of those numbers. It is doing very much to reduce the deficit and we have a lot of respect for that. Regarding growth, Slovakia has really taken an exemplary path."
 


Dátum zverejnenia analýzy: 02.09.2012
success
error