DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

...včera rada odsúhlasila návrh,ktorý som formuloval v priebehu tohto týždňa, a vopred konzultoval aj s kolegami Pavlom Frešom a Bélom Bugárom. Je to návrh, aby 3 strany, ktoré sú v Európskej ľudovej strane alebo sa k nej hlásia, vytvorili pre účinnejšiu opozičnú spoluprácu takzvanú ľudovú platformu. Táto Slovenská ľudová platforma vo vzťahu ku spolupráci v rámci EÚ je nielen dobrá na témy, čiste európske...

Súboj o konsolidáciu - 11.06.2012
Pravda

Rada KDH v sobotu 9. júna odsúhlasila návrh J. Figeľa na vytvorenie tzv. ľudovej platformy, ktorá má zaručiť účinnejšiu spoluprácu na európskych témach. J. Figeľ hovorí pravdu. 

Rada KDH 9. júna 2012 v Dolnom Kubíne odsúhlasila návrh J. Figeľa vytvoriť politickú ľudovú platformu so stranami SDKÚ-DS a Most-Híd pre užšiu a účinnejšiu spoluprácu na európskych témach. Kresťanskí demokrati chcú vytvorením ľudovej platformy zlepšiť opozičnú spoluprácu týchto strán, ktoré sa hlásia k Európskej ľudovej strane. J. Figeľ o plánovanej ľudovej platforme povedal: „Spoločné hodnotové základy, dlhoročná spolupráca a podobné náhľady na politické, ekonomické, sociálne i kultúrne záležitosti sú dobrými predpokladmi pre aktuálnu a úspešnú spoluprácu týchto strán. Pri hľadaní odpovedí na výzvy, ktorým čelia občania na Slovensku, ba i v celej Európe.“

TASR 11. júna informovalo, že predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo je za vytvorenie platformy KDH, SDKÚ-DS a Mostu-Híd v európskych otázkach. Na úrovni ľudovej platformy by sa mali riešiť nielen európske, ale aj slovenské témy.

Podľa TASR z 11. júna privítal ľudovú platformu aj predseda Most-Híd B. Bugár. Trojica SDKÚ-DS, Most-Híd a KDH by mala podľa Bugára hľadať spoločné témy a spolupracovať aj so stranou SaS.

Dátum zverejnenia analýzy: 10.06.2012
success
error