DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

K tej odmene, my sme nastavili v minulom roku veľmi presné a prísne pravidlá pre odstupné pre členov predstavenstiev a pre výkon v týchto štátnych,respektíve tam, kde štát má 100% akciovú účasť.

Súboj o konsolidáciu - 11.06.2012
NeoveriteľnéTo, že ministerstvo dopravy, ktoré Figeľ viedol zaviedlo napríklad elektronické aukcie a sprísnilo podmienky ohľadom odmeňovania členov predstavenstiev a dozorných rád je pravda. Opatrenia boli prijaté začiatkom roka 2011. Ministerstvo dopravy vtedy zaviedlo v štátnych železničných spoločnostiach elektronické aukcie už na jeseň 2010. Jednalo sa o spoločnosti ZSSK a Cargo. 

"Šéf rezortu dopravy Ján Figeľ znížil výšku odstupného pre manažérov pôsobiacich v podnikoch pod ministerstvom. Zároveň sprísnil podmienky odstupného, na ktoré budú mať po novom nárok iba predstavitelia podnikov, pôsobiaci vo svojich funkciách dlhšie ako šesť mesiacov."

Vláda Ivety Radičovej v marci rozhodla, že štátni zástupcovia v orgánoch firiem odstupné dostávať nemajú. Nevieme posúdiť či pravidlá, ktoré zaviedla bývalá vláda boli "veľmi presné a prísne", každopádne však odmena riaditeľky pošty bola určená zmluvou, ktorú podpísal J.Figeľ. "Informáciu o tom, že M. Hrdá môže podľa dokumentov podpísaných J. Figeľom dostať odstupné a mimoriadne odmeny vyše 178-tisíc eur, priniesol 4. júna denník Sme. Nárok na peniaze by M. Hrdej nemal plynúť ako odchodné z postu predsedníčky predstavenstva pošty", píše SITA.


Dátum zverejnenia analýzy: 10.06.2012
success
error