DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Tu nesúhlasím s vami, že ste povedali, že ste nedostali podporu od nás. Práve, že my sme boli jediní vtedy v koalícii, kde ja som vás vyzýval aj v rozprave, keď ste predkladali ten návrh na zavedenie bankového odvodu, som vám povedal, že podporím vám to vtedy, ak zároveň tam dáte ustanovenie, že banky to nebudú môcť preniesť na ľudí. Vy ste tam také ustanovenie pôvodne nemali a druhý krát, keď ste ho predkladali, ste ho tam dali a potom som vás podporil.

Ekonomické opatrenia:Peter Kažimír vs. Igor Matovic - 28.05.2012
Neoveriteľné

Pôvodný návrh zákona o osobitnom odvode vybraných finančných inštitúcií a o doplnení niektorých zákonov predložila v r. 2011 dosluhujúca vláda Ivety Radičovej.

V druhom čítaní tohto návrhu zákona sa hlasovalo o pozmeňujúcich návrhoch, ktoré predložil Peter Kažimír. Druhý pozmeňujúci návrh obsahoval ustanovenie, o ktorom hovorí Igor Matovič. Prvý nemáme k dispozícii, preto nie je možné overiť či obsahoval alebo neobsahoval toto ustanovenie.

Igor Matovič podľa výsledkov hlasovania zahlasoval za prvý a rovnako aj druhý pozmeňujúci návrh Petra Kažimíra. Ani jeden návrh však v parlamente neprešiel.

Schválené znenie zákona je k dispozícii tu.

Dátum zverejnenia analýzy: 27.05.2012
success
error